نقره خلاقیت خلاقیت قانونی سینمایی نمایندگان مجلس

نقره: خلاقیت خلاقیت قانونی سینمایی نمایندگان مجلس اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار بین الملل آیا ابوبکر بغدادی به آینده زرقاوی و بن لادن دچار شد؟

آیا ابوبکر بغدادی به آینده زرقاوی و بن لادن دچار شد؟اخبار زیادی از کشته شدن ابوبکر بغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش مطرح شده است است ولی هر بار در مورد درست بود

آیا ابوبکر بغدادی به آینده زرقاوی و بن لادن دچار شد؟

آیا ابوبکر بغدادی به آینده زرقاوی و بن لادن دچار شد؟

عبارات مهم : اخبار

آیا ابوبکر بغدادی به آینده زرقاوی و بن لادن دچار شد؟اخبار زیادی از کشته شدن ابوبکر بغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش مطرح شده است است ولی هر بار در مورد درست بودن این اخبار تردیدهایی مطرح می شود آیا که منابع موثق این اخبار را تایید نکرده اند و به همین علت باور چنین گزارش های سخت می شود آیا که شرح بیشتری در مورد کشف شدن جسد وی یا مکان دفنش منتشر نشده هست.

به گزارش ایسنا، روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم در سرمقاله خود نوشت، اطلاعات انتشار یافته راجع به فوت ابوبکر بغدادی مساله کشته شدن ابومصعب الزرقاوی در بعقوبه در سال ۲۰۰۶ و اسامه بن لادن، رهبر القاعده در افغانستان را در سال ۲۰۰۱ تداعی کرد.

آیا ابوبکر بغدادی به آینده زرقاوی و بن لادن دچار شد؟

ارتش روسیه در ۱۶ ژوئن گذشته اعلام کرد که ابوبکر بغدادی در حمله جنگنده های روسی به محل نشست سرکرده های داعش در نزدیکی شهر رقه کشته شد ولی فرماندهی ائتلاف بین المللی تحت امر آمریکا این گزارش ها را تایید نکرد. ولی رامی عبدالرحمان، مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه اظهار کرد که او کشته شده است هست. محتوای سند محرمانه داعش که به وسیله ارتش عراق در هنگام یورش به یکی از مقرهای داعش در موصل یافت شد واقعیت امر را در هاله ای از ابهام قرار می دهد.

تحلیل گران معتقدند، به رغم اطلاعاتی که راجع به فوت بغدادی وجود دارد ولی اساسا نمی توان به سند کشف شده است از داخل موصل اکتفا کرد و این بر پیچیدگی عنوان می افزاید.

آیا ابوبکر بغدادی به آینده زرقاوی و بن لادن دچار شد؟اخبار زیادی از کشته شدن ابوبکر بغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش مطرح شده است است ولی هر بار در مورد درست بود

ابوبکر بغدادی علی رغم اسامه بن لادن، رهبر کشته شده است القاعده به ندرت در رسانه ها ظاهر می شد و فقط یک بار صدا و تصویرش دیده شد و آن هنگامی بود که سه سال پیش از مسجد بزرگ النوری در موصل از شکل گیری “خلافت” خبر داد و آخرین فایل صوتی منسوب به وی نیز که به وسیله پایگاه های وابسته به داعش منتشر شد مربوط به ماه نوامبر گذشته بود که همزمان با شروع حمله نیروهای عراقی به موصل منتشر شد و وی در این فایل از نیروهای داعش خواسته بود “تا بایستند و تا “شهادت” جهاد کنند”.

بغدادی روزی آرزو داشت بازیکن فوتبال یا وکیل شود در حالی که فردی خجالتی بود که اعتماد به نفس نداشت ولی آتشفشان های داخل خود را به حد انفجار رساند و فصل های مصیبت بار داعش را رقم زد که مملو از خونریزی، وحشی گری و خشونت بود. او قبل از اینکه ابوبکر بغدادی باشد ابراهیم عواد البدری خوانده می شد که احتمالا در سال ۱۹۷۱ در سامرا متولد شده است باشد. در سال ۲۰۰۳ هنگامی که ارتش آمریکا وارد بغداد شد بغدادی در قالب گروه “جیش اهل سنه و جماعه” که در تاسیس آن همکاری داشت علیه آمریکایی ها وارد جنگ شد. او فارغ التحصیل دانشگاه بغداد در سال ۱۹۹۶ در مقطع لیسان و فوق لیسانس از دانشگاه صدام در سال ۱۹۹۹ و دکترا از همان دانشگاه بود که مدتی نیز در دانشگاه تکریت به عنوان استاد دانشگاه خدمت کرد. بغدادی در فوریه ۲۰۰۴ بازداشت شد و به زندان بوکا در جنوب عراق انتقال یافته شد و در آنجا نشانه های افراط گرایی وی پدیدار شد. او توانمندی های رهبری و استعداد خود را نشان داد و بعضی روایت ها حاکی هست، او بعد از آزادی از زندان در حالی که بزرگترین سازنده بمب و طراح آنها بود توانست افراد زیادی را دور خود جمع کند.

پس از اینکه نیروهای عراقی شهر موصل را کاملا تحت کنترل خود درآورند و حیدر العبادی نخست وزیر عراق خبر پیروزی بزرگ و آزادسازی این شهر را رسما اعلام کرد؛ خبر کشته شدن ابوبکر بغدادی اهمیت خود را از دست داد آیا که شکست بزرگ جهت داعش این بود که این گروه پایتخت خود را در عراق از دست داده بود. همچنین فوت ابوبکر بغدادی چه بسا به اندازه فوت رهبر القاعده تاثیر نداشته باشد آیا که گزینش جانشینی جهت بغدادی ماموریتی سخت نخواهد بود.

آیا ابوبکر بغدادی به آینده زرقاوی و بن لادن دچار شد؟

منابع امنیتی عراق در مصاحبه با روزنامه الشرق الاوسط گفتند که احتمال ها حکایت از این دارد که ایاد العبیدی و ایاد الجمیلی دو شخصی هستند که زیاد نامشان جهت جانشینی سرکرده داعش مطرح است.

به گفته منابع ایاد عبدالرحمان العبیدی که ملقب به “ابوصالح” یا “فاضل حیفا” است یک افسر برجسته سابق در دوره صدام بود که از اندیشه های رادیکالی تاثیر پذیرفت و بعد از سقوط نظام بعث در عراق در سال ۲۰۰۳ به القاعده پیوست و وی از بین بازداشت شدگان سابق در زندان بوکا بود. العبیدی زمانی که در سال ۲۰۱۵ ریاست شورای نظامی را بعد از کشته شدن ابومسلم الترکمانی از سرکرده های برجسته عراقی بر عهده گرفت نامش مطرح و در همان وقت نیز معاون ابوبکر بغدادی در عراق شد.

آیا ابوبکر بغدادی به آینده زرقاوی و بن لادن دچار شد؟اخبار زیادی از کشته شدن ابوبکر بغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش مطرح شده است است ولی هر بار در مورد درست بود

ایاد حامد خلف الجمیلی معروف به ابو عبدالرحمان الانصاری که از شهر فلوجه عراق هست، در گذشته در شرکت اطلاعات ارتش عراق به عنوان یک سرهنگ فعالیت می کرد و نظارت بر بخش امنیت داخلی داعش را بر عهده داشت و وی از سرکرده های نزدیک به بغدادی بود و پست معاون سرکرده داعش را نیز بر عهده داشت.

سوالی که تردیدهایی را ایجاد می کند و نیاز به پاسخ دارد آینده سرکرده های میدانی داعش بعد از دست دادن مقرشان در شهر موصل است و اینکه آیا تنها سخنانی در مورد یک سند مطرح می شود که در آن اعلام شده است بود داعش “باقی می ماند حتی اگر ابوبکر بغدادی کشته شده است باشد”. بنابراین آینده اسناد دیگر چه شده است است؟ اسنادی که باید از رازهای داعش و ساختار رهبری آن و ولایت ها و طرح هایش در آینده پرده بردارد.

آیا ابوبکر بغدادی به آینده زرقاوی و بن لادن دچار شد؟

شاید بعضی به حق بگویند که هنوز سریع است بخواهیم در مورد این سندها و محتوای آنها صحبت کنیم به خاص اینکه هنوز زیاد از دو روز از موفقیت آمیز بودن عملیات بازپس گیری موصل نگذشته است ولی حمله به موصل ۹ ماه قبل شروع شد و تعدادی از اعضای داعش بازداشت شده است و مقرهای متعدد این گروه در شرق و غرب موصل مورد حمله قرار گرفتند ولی اطلاعات بسیار کمی منتشر شد که نیاز پژوهشگران را برآورده نمی کند.

کشته شدن ابوبکر بغدادی شوک بزرگی را به داعش وارد می کند ولی شوک بزرگتر از نظر ما این است که داعش موصل را از دست داده است و چه بسا به زودی نیز رقه را از دست بدهد که این مساله بدهید معناست که “خلافت اسلامی” که ابوبکر بغدادی سه سال قبل اعلام کرد عملا آخر یافته است.

بازپس گیری موصل و رقه و کشته شدن ابوبکر بغدادی اگر تایید شود ممکن است آخر یک مرحله و شروع مرحله دیگر باشد که همچنان شرح در مورد آنها مشخص نیست ولی مساله قطعی این است که ریشه های ایدئولوژیک این گروه تکفیری تندرو همچنان عمیق است و چه بسا شاخه هایی از آن بیرون بیاید که خطر آن از جنگی که در موصل و رقه ایجاد شده است بود کم اهمیت تر نباشد.

واژه های کلیدی: اخبار | القاعده | دانشگاه | سرکرده داعش | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs